Green Blood
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Green Blood


 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Miley Cyrus

In jos 
+4
Rallu`
Dudette
Inna
difficult.song
8 participanți
AutorMesaj
difficult.song
Moderator
difficult.song


Mesaje : 1470
Puncte : 6877
Data de inscriere : 17/10/2009
Varsta : 29
Localizare : Sub aripa unui inger intunecat si pe taramul unde pot respira numai vise. Si imi place aici :X

Miley Cyrus Empty
MesajSubiect: Miley Cyrus   Miley Cyrus Icon_minitime11/12/2009, 06:04

Miley Cyrus (pe numele adevărat Destiny Hope Cyrus, n. 23 noiembrie 1992, Nashville, Tennessee, Statele Unite ale Americii) este o cântăreaţă şi actriţă americană.

Miley Ray Cyrus(Destiny hope Cyrus) nascuta pe data de 23 noiembrie 1992 este o cantareata,scritoare,dansatoare,actrita si autoare americana.Miley este cunoscuta din serialul Hannah Montana,serialul poate fi vizionat si in România pe canalul Disney Channel.Serialul avand succes in Statele Unite in octombrie 2008 un cd ce continea melodi din serial a fost lansat in care Miley canta 8 melodi.Cariera solo a lui Miley Cyrus a inceput cu albumul Hannah Montana 2/Meet Miley Cyrus(Cunoasteti pe Miley Cyrus) care a fost lansat in iulie 23 2007,care includea hiturile See You Again si Start All Over.Al doilea album al tanerei artiste a fost Breakout(Iesirea din cochilie)a fost lansat in 22 iulie 2008.Breakout este primul album al lui Miley care nu include franciza Hannah Montana.Ambele albume au debutat in topurile americane pe locul unu.In 2008 Miley Cyrus a sustinut turneul mondial Best of Both Worlds find transformat intr-un film

Miley Cyrus a interpretat Vocea lui Penny din filmul Bolt,si a inregistrat piesa "I Thought I Lost You" aceasta melodie facand parte din cd-ul muzical al filmului.Cu piesa "I Thought I Lost You" Miley Cyrus a primit o nominalizare la Golden Globe(Globul de aur).Din serial Hannah Montana s-a transformat intr-un film.Filmul a fost lansat in 10 Aprilie 2009 in Statele Unite.In 2008 Miley a fost listat in revista Time in sectiune cei mai 100 influetabili 100 de persoane de pe Pamant.Potrivind revistei Forbesc Miley Cyrus a castigat doar in anul 2008,25 de milioane de dolari.

In iulie 2008,Cyrus a realizat al doilea album cu numele sau(Miley Cyrus),intitulat "Breakout".Cyrus a spus ca Breakout a fost inspirat " din tot ce s-a intamplat in viata mea si in anii trecuti".Cyrus fiind scriitoare a doua dintre melodiile de pe album."Sa scriu melodii e tot ce imi doresc in viata...Imi doresc acest caseste mai mult decat orice.Sunt o scriitoare." "Albumul a ajuns in topul Billboard 200 pe locul #1,vandut in 371,000 din prima saptamana de la lansare.7 things a fost primul single inregistrat pe album.Pe 31 iulie 2008 albumul a fost al doilea cel mai bun album vandut de o artista dupa albumul Mariah Carey's E=MC² vandut in 463,000 de copii din prima saptamana.Doua saptamani mai tarziu Breakout a sarit de pe locul 70 la locul 9.Ea a fost insotita de tatal sau la CMT Music Awards in 2008,apoi la Teen Choice Awards.Cyrus a inregistrat melodia anta Claus Is Coming to Town" dintr-o compilatie de album All Wrapped Up.

In 2008 Cyrus a interpretat vocea lui Penny din serialul animat,Bolt,despre un caine care incearca sa-si gaseasca stapanul.La inceputul saptamanii filmul a ajuns pe locul #3 cu $26,223,128.In a doua saptamana filmul ajunge pe locul #2 in spatele filmului Four Christmases care creste cu 1.4%.Pe 20 februarie 2009 filmul creste cu $113,643,011 in Canada si US si cu $286,244,489 la nivel mondial.Cyrus inregistrand doua melodii originale din productia "Bolt".Cantecul a fost inregistrat cu un alt star "Bolt":John Travolta.Intitulat "I though i lost you" care a fost nominalizat la Golden Globe Award la sectiunea Best Original Song.Apoi Cyrus din nou a filmat "Hannah Montana:The Movie" care a fost realizat pe 10 aprilie 2009.Filmul a ajuns la $152,900,286,record mondial.Single-ul "The Climb" din film a ajuns pe locul 4 in topul Billboard 100,devenind cea mai mare trasare a ei dupa single-urile "See you again" si "7 Things",clasate pe locul #10,respectiv #9.Mai tarziu "Party in the USA" ajunge pe locul #2.Sountrack-ul filmului a ajuns in conformitate cu dreptul de vot conducatorul topului Billboard 200,castigand Discul de PLatina de la RIAA.

In iunie 2009,Cyrus isi schimba televiziunea si cariera muzicala reprezentata de United Talent Agency si a plecat la Creative Artists Agency care o reprezinta pentru muzica ei.De asemena in iunie 2009,Cyrus a inceput filmarile pentru filmul "The Last Song",bazat pe un orman scris de Nicholas Sparks,in care ea joaca rolul unei fete rebele care isi petrece vara impreuna ca tatal sau acasa la el intr-un oras linistit de langa plaja.Acesta este programat pentru lansare in 2010 si terminat de filmat in 2009 postata la Teen Choice Awards.Filmul a fost conceput ca un "star vehicle" cu intentia de a o introduce pe Cyrus in audiente mai mari.Cyrus a inregistrat o melodie cu Jonas Brothers intitulata "Beforme the Storm"(Inainte de furtuna) pentru cel de-al patrulea album al lor "Lines, Vines and Trying Times".Ea de asemnea a lansat un alt soudtrack Hannah Montana pentru al treila sezon pe 7 iulie 2009 care i-a adus un top 10 Montana si in ansamblu de -al patrulea."He Could Be The One".

"Party in the USA" a fost difuzat la radio pe 29 iulie 2009.Melodia este de la Wal-Mart exculsiv EP de pe albumul "Time of our Lives".Care va fi realizat pe 31 august 2009.Acesta va fi promovat cu o linie de haine Cyrus.Melodia a ajuns no.1 in Hot Digital Songs cu 226,000 de download-ari,facand-o pe ea cea mai tanara artista la inceput de topuri,cea ce a adus la deputuri mari in topu Billboard Hot 100 care a ajuns pe locul 2 doborand single-ul "The Climb" pe locul 4.Cyrus a decis sa faca un mare debut cu Black Eyed Peas in 2009.Este cel mai mare debut de o artista dupa Carrie Underwood din 2005 cu meldia "Inside Your Heaven".Care adebutat pe locul 1.

În iunie 2009, Cyrus a anunţat "2009 North American Tour"."Turneul a început pe 14 septembrie 2009 în Portland, Oregon având 55 de showri.Datele au fost anunţate defapt pentru U.K schimbând numele turneului 2009/210 world tour."Turneul va avea ca invitati special trupa Metro Station.Biletele au fost puse în vanzare pe 13 iunie 2009 pentru publicul general si pe 12 iunie 2009 pentru U.K. Disney a achizitionat drepturile pentru romanul Wings facut de Aprilynne Pike.In care Cyrus este de asteptat o stea.


_____
deci... nu sunt prea mare fana miley. imi plac doar cateva melodii de ale iei...
_________________________
https://www.youtube.com/watch?v=NG2zyeVRcbs
^^^Miley Cyrus - The Climb

https://www.youtube.com/watch?v=Hr0Wv5DJhuk&feature=channel
^^^Miley Cyrus - 7 Things
Sus In jos
http://strange-song.blogspot.com/
Inna

Inna


Mesaje : 98
Puncte : 5337
Data de inscriere : 23/01/2010
Varsta : 29
Localizare : Micul Paris

Miley Cyrus Empty
MesajSubiect: Re: Miley Cyrus   Miley Cyrus Icon_minitime1/27/2010, 02:18

Hate her..si atat Cool
Sus In jos
http://jellybeanxoxo.hi5.com
Dudette

Dudette


Mesaje : 38
Puncte : 5270
Data de inscriere : 25/01/2010

Miley Cyrus Empty
MesajSubiect: Re: Miley Cyrus   Miley Cyrus Icon_minitime1/27/2010, 07:53

Imi place doar party in the USA. In rest ea mi se pare nesuferita
Sus In jos
difficult.song
Moderator
difficult.song


Mesaje : 1470
Puncte : 6877
Data de inscriere : 17/10/2009
Varsta : 29
Localizare : Sub aripa unui inger intunecat si pe taramul unde pot respira numai vise. Si imi place aici :X

Miley Cyrus Empty
MesajSubiect: Re: Miley Cyrus   Miley Cyrus Icon_minitime1/27/2010, 08:53

mie mi se pare fitoasa =))
dar are voce, dupa parerea mea
Sus In jos
http://strange-song.blogspot.com/
Inna

Inna


Mesaje : 98
Puncte : 5337
Data de inscriere : 23/01/2010
Varsta : 29
Localizare : Micul Paris

Miley Cyrus Empty
MesajSubiect: Re: Miley Cyrus   Miley Cyrus Icon_minitime2/8/2010, 01:51

O avea ea voce...

Da' tot enervanta ramane Very Happy
Sus In jos
http://jellybeanxoxo.hi5.com
Rallu`

Rallu`


Mesaje : 72
Puncte : 5360
Data de inscriere : 01/12/2009
Varsta : 28
Localizare : In your heart :x`.

Miley Cyrus Empty
MesajSubiect: Re: Miley Cyrus   Miley Cyrus Icon_minitime2/9/2010, 11:33

E mai buna ca actrita =)).
Nu ca ar fi cine stie ce.
Sus In jos
http://sensyblack.forumgratuit.ro/
Tim.

Tim.


Mesaje : 343
Puncte : 5632
Data de inscriere : 30/11/2009
Localizare : Timisoara

Miley Cyrus Empty
MesajSubiect: Re: Miley Cyrus   Miley Cyrus Icon_minitime3/15/2010, 08:52

E buna ca actrita sunt pe la episodul 20 din sezonul 2 dar fac deja de cateva luni pauza.
Dar si ca, cantareata imi place ....imi place vocea ei si melodiille looove
Poate ca da este fitoasa si "se "da in talente" dar e totusi o vedeta.
Sus In jos
difficult.song
Moderator
difficult.song


Mesaje : 1470
Puncte : 6877
Data de inscriere : 17/10/2009
Varsta : 29
Localizare : Sub aripa unui inger intunecat si pe taramul unde pot respira numai vise. Si imi place aici :X

Miley Cyrus Empty
MesajSubiect: Re: Miley Cyrus   Miley Cyrus Icon_minitime3/15/2010, 08:59

hmm.. canta bine si are melodii dragute Very Happy
si mor de ras cand ma uit la hannah montanna, serialul ala :)) norocu meu ca nu ma uit mult prea des :))
Sus In jos
http://strange-song.blogspot.com/
Tim.

Tim.


Mesaje : 343
Puncte : 5632
Data de inscriere : 30/11/2009
Localizare : Timisoara

Miley Cyrus Empty
MesajSubiect: Re: Miley Cyrus   Miley Cyrus Icon_minitime3/15/2010, 09:36

da mai ales cand incepe Jackson sa se prosteasca =))=))
Sus In jos
P-şi-mai-multe

P-şi-mai-multe


Mesaje : 264
Puncte : 5599
Data de inscriere : 01/11/2009

Miley Cyrus Empty
MesajSubiect: Re: Miley Cyrus   Miley Cyrus Icon_minitime3/21/2010, 05:58

Vocea ei ma zgarie pe creier:|.
Nu imi place de nici o culoare.
Sus In jos
literarry isane
Moddie fan-fic
literarry isane


Mesaje : 340
Puncte : 5562
Data de inscriere : 23/02/2010
Varsta : 30
Localizare : intr-un nor de fum..

Miley Cyrus Empty
MesajSubiect: Re: Miley Cyrus   Miley Cyrus Icon_minitime3/21/2010, 11:15

Nu credeam ca vreodata o sa postez la un topic unde se vorbeste de Miley Cyrus.Sincera sa fiu mie nu-mi place in nici un fel adica e un fel de pitipoanca in miniatura sau cam prea mare uneori.Melodiile ei nu-mi plac si mai ales ca are o voce pe care nu pot s-o descriu.

Serialul nu-l urmaresc si habar n-am ce carte sau carti a scris pentru ca daca si ea scrie inseamna ca lumea s-a tampit de tot.

Ce mai citesc prin reviste despre ea ma face sa n-o suport si mai mult si nu inteleg cum poate sa fie asa.Oricum daca tatal ii permite poate sa se arunce si de pe bloc ca mie nu-mi pasa.
Sus In jos
literarry isane
Moddie fan-fic
literarry isane


Mesaje : 340
Puncte : 5562
Data de inscriere : 23/02/2010
Varsta : 30
Localizare : intr-un nor de fum..

Miley Cyrus Empty
MesajSubiect: Re: Miley Cyrus   Miley Cyrus Icon_minitime7/29/2010, 03:23

Sus In jos
difficult.song
Moderator
difficult.song


Mesaje : 1470
Puncte : 6877
Data de inscriere : 17/10/2009
Varsta : 29
Localizare : Sub aripa unui inger intunecat si pe taramul unde pot respira numai vise. Si imi place aici :X

Miley Cyrus Empty
MesajSubiect: Re: Miley Cyrus   Miley Cyrus Icon_minitime7/29/2010, 05:55

Nu imi place videoclipul piesei Can't be tamed... este pur si simplu... urat.... se face din ce in ce mai yuk ma rog treaba iei =))
Sus In jos
http://strange-song.blogspot.com/
Wild.Hunter




Mesaje : 14
Puncte : 5050
Data de inscriere : 05/08/2010

Miley Cyrus Empty
MesajSubiect: Re: Miley Cyrus   Miley Cyrus Icon_minitime8/5/2010, 06:43

Canta dragut, dar mi-e antipatica. Nu imi place de ea, chiar daca nu inteleg de ce. Asta nu inseamna ca nu ii accept muzica Wink
Sus In jos
Continut sponsorizat





Miley Cyrus Empty
MesajSubiect: Re: Miley Cyrus   Miley Cyrus Icon_minitime

Sus In jos
 
Miley Cyrus
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Green Blood :: Community :: Music-
Mergi direct la: