Green Blood
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Green Blood


 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Back in the past

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
Jinxx.

Jinxx.


Mesaje : 22
Puncte : 5313
Data de inscriere : 28/11/2009

Back in the past Empty
MesajSubiect: Back in the past   Back in the past Icon_minitime11/28/2009, 12:41

Melodie Infernails

Citeam zilele astea un articol pe metalhead.ro care m-a cam şocat.E vorba despre o formaţe black metal , Infernalis.Am căutat melodii şi,din ce am găsit,sună destul de bine.Partea ciudată e că unul din foştii membri(formaţia nu mai activează) este Dan Bălan!?Da,tipul ăla care a cântat cu Ozone şi a avut şi câteva melodii singur,totuşi,total diferite de ceea ce făcea în Infernalis.Sincer mi se părea imposibil să faci o schimbare chair atât de mare,dar na.



Mi se pare interesant să discutăm despre trecutul unor artişti,sau formaţii care s-au schimbat foarte mult :).Ce formaţii de genul mai ştiţi?

Dacă vi se pare un topic nefolositor puteţi să-l ştergeţi.
Sus In jos
Strawberry Delight!
Admin
Strawberry Delight!


Mesaje : 1746
Puncte : 7185
Data de inscriere : 14/10/2009
Varsta : 28
Localizare : dark side. we have hentai :]

Back in the past Empty
MesajSubiect: Re: Back in the past   Back in the past Icon_minitime11/28/2009, 12:47

nu e nefolositor topicul Razz

probabil se poate aduce vorba si de blink 182 Neutral
Sus In jos
https://green-blood.catsboard.com
Jinxx.

Jinxx.


Mesaje : 22
Puncte : 5313
Data de inscriere : 28/11/2009

Back in the past Empty
MesajSubiect: Re: Back in the past   Back in the past Icon_minitime11/28/2009, 12:53

Aa.Şi mi-a zis un prieten că şi Costi Ioniţă (LoL)era într-o trupă de rock progresiv:))
am căutat şi am găsit pe wikipedia:
"Anterior, muzicianul a exersat ariile muzicii rock progresive (cu formaţia Agartha) şi dance (alături de Valahia)."
Nu am găsti nimic despre formaţia respectivă.Oricum,de la rock la manele e cale lungă.E clar că pentru bani s-a făcut schimbarea asta.Whatever.
Nu ştiu de ce îmi pierd timpul cu asta,pur şi simplu mi se pare interesant...şi trist.
Sus In jos
Strawberry Delight!
Admin
Strawberry Delight!


Mesaje : 1746
Puncte : 7185
Data de inscriere : 14/10/2009
Varsta : 28
Localizare : dark side. we have hentai :]

Back in the past Empty
MesajSubiect: Re: Back in the past   Back in the past Icon_minitime11/28/2009, 13:01

costi ionita e un cocalar. si eu nu cred ca va putea vreodata guta sa ajunga marilyn manson sau salam kurt cobain
iar costi ionita nu poate fi si cocalar si rocker
Sus In jos
https://green-blood.catsboard.com
Jinxx.

Jinxx.


Mesaje : 22
Puncte : 5313
Data de inscriere : 28/11/2009

Back in the past Empty
MesajSubiect: Re: Back in the past   Back in the past Icon_minitime11/28/2009, 13:13

Corect.Cred că tipii ăştia au început să facă muzică din hobby,dar văzând că n-au succes au trecut la altceva,pentru bani evident.Oricum mi se pare o schimbare foarte mare,chiar dacă nu erau ele nu ştiu ce formaţii,erau bune.Whatever.Viaţa e greu şi oamenii ciudată.
Sus In jos
Strawberry Delight!
Admin
Strawberry Delight!


Mesaje : 1746
Puncte : 7185
Data de inscriere : 14/10/2009
Varsta : 28
Localizare : dark side. we have hentai :]

Back in the past Empty
MesajSubiect: Re: Back in the past   Back in the past Icon_minitime11/28/2009, 13:18

nici macar nu e hobby. este ceva ce poate face oricine acum, ca e mai cool. orice afon poate canta si ti-o pot da drept exemplu pe inna...care n-are voce dar pe computer se rezolva tot Very Happy
e foarte usor sa canti acum, mai exact sa scoti un cd. iar pe scena facem playback, ca na, se poate :-??
Sus In jos
https://green-blood.catsboard.com
difficult.song
Moderator
difficult.song


Mesaje : 1470
Puncte : 6877
Data de inscriere : 17/10/2009
Varsta : 29
Localizare : Sub aripa unui inger intunecat si pe taramul unde pot respira numai vise. Si imi place aici :X

Back in the past Empty
MesajSubiect: Re: Back in the past   Back in the past Icon_minitime5/21/2010, 12:17

am citit si yo ce ati comentat voi pe acolo :))
adevarul e ca e amuzant si nu aveam nici o idee in legatura cu niciuna din cele mentionmate acolo...
e amuzant cum se ajunge de la rock la manele :))... acum astept si eu ca ... Paramore sa se apuce de populara [ca tot incep cu "p" amandoua] sau ca Sexy Braileanca sa se apuce de... muzica clasica :> sau balet :> :-? dar ce ziceti de muzica de biserica, daia sa cante intr-un cor plin cu maici :))
Sorry, m-a cam luat valu' Very Happy
Sus In jos
http://strange-song.blogspot.com/
blind

blind


Mesaje : 26
Puncte : 4997
Data de inscriere : 09/10/2010
Varsta : 28
Localizare : Leipzig

Back in the past Empty
MesajSubiect: Re: Back in the past   Back in the past Icon_minitime10/9/2010, 13:50

Nu credeam ca e posibil ca Dan Balan sau Costi Ionita & CO sa fi cantat rock inainte :)) It's kinda funny tho' . Nu mi pot imagina cantand altceva inafara de ce 'canta' acum.
Dan Balan asculta pana si nemtii acum btw. .. Back in the past 581552

Si referitor la muzica de biserica & shit ... e .. aa .. nu comentez. Cel putin cea din Romania . Ar fi frumos sa fie asemanatoare muzicii cantate de afros in bisericile lor sau asa ... dar nu se compara.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Back in the past Empty
MesajSubiect: Re: Back in the past   Back in the past Icon_minitime

Sus In jos
 
Back in the past
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Green Blood :: Community :: Music-
Mergi direct la: