Green Blood
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Green Blood


 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Evanescence

In jos 
+2
difficult.song
Tim.
6 participanți
AutorMesaj
Tim.

Tim.


Mesaje : 343
Puncte : 5632
Data de inscriere : 30/11/2009
Localizare : Timisoara

Evanescence Empty
MesajSubiect: Evanescence   Evanescence Icon_minitime3/15/2010, 10:16

Evanescence e o formaţie de rock alternativ din Little Rock, Arkansas, SUA, fondată în 1998 de Amy Lee şi Ben Moody. După ce au câştigat atenţia publicului din Little Rock, înregistrând cu ajutorul Bigwig Enterprises două EP-uri, şi un CD demo Origin, au semnat în 2003 un contract cu Wind-Up. Aşa a apărut Fallen, primul album, care s-a vândut în peste 15 milioane de exemplare în toată lumea şi datorită căruia formaţia câştigă 2 premii Grammy. Un an mai târziu, Evanescence realizează primul lor album live, Anywhere But Home, vândut în peste un milion de exemplare, iar în 2006, e lansat cel de al doilea album, The Open Door, vândut în peste 5 milioane de exemplare.
Formaţia a suferit schimbări în componenţă de mai multe ori. În 2003 pleacă cofondatorul Ben Moody, iar în 2007: chitaristul John LeCompt şi toboşarul Rocky Gray. În prezent, Amy Lee e singurul membru original al formaţiei. Ultimile două modificări au dus la o pauză, în care la spectacolele din turneu au contribuit membrii temporari ai trupei. În iunie 2009, Amy Lee a postat pe site-ul oficial Evanescence că trupa lucrează la cel de-al treilea album. Acesta va fi lansat la începutul toamnei din 2010.

cea mai cunoscuta melodie:

Bring Me To Life

cea mai noua melodie:

Together Again

Discografia:

Mega Discografia (1.4 Gb)

Discografia normala (600 Mb)
Sus In jos
difficult.song
Moderator
difficult.song


Mesaje : 1470
Puncte : 6877
Data de inscriere : 17/10/2009
Varsta : 29
Localizare : Sub aripa unui inger intunecat si pe taramul unde pot respira numai vise. Si imi place aici :X

Evanescence Empty
MesajSubiect: Re: Evanescence   Evanescence Icon_minitime3/16/2010, 07:34

yeey, eu ieri am aflat de existenta lor :))
la inceput mia spus marina, apoi am mai vazut nu-stiu-unde apoi am cautat pe youtube cateva melodii, si gata imi place la nebunie cum canta :X :))
Sus In jos
http://strange-song.blogspot.com/
marchie

marchie


Mesaje : 32
Puncte : 5227
Data de inscriere : 03/03/2010
Varsta : 28

Evanescence Empty
MesajSubiect: Re: Evanescence   Evanescence Icon_minitime3/16/2010, 11:01

Evanescence e pe primele locuri in topul meu de muuult timp. Amy Lee are o voce extraordinara, capacitatea ei de a adopta note faorte inalte nu e prezenta la multi artisti. Ascultati Sweet Sacrifice, care e melodia mea preferata si o sa vedeti despre ce vorbesc.

Versurile sunt deasemenea geniale. La capitolul asta cred ca Broken are versurile cele mai expresive. La fel insa sunt si My Immortal si Hello.
Sus In jos
http://www.manga-devils.blogspot.com
literarry isane
Moddie fan-fic
literarry isane


Mesaje : 340
Puncte : 5562
Data de inscriere : 23/02/2010
Varsta : 30
Localizare : intr-un nor de fum..

Evanescence Empty
MesajSubiect: Re: Evanescence   Evanescence Icon_minitime3/21/2010, 02:34

Nu ascult de mult timp aceasta trupa si nici foarte des sau mult;nu prea sunt eu cu acest gen de muzica,dar unele melodii chiar imi plac si solista chiar are o voce frumoasa,chiar puternica.

Cele pe care le ascult sunt:
Going Under
Everybody's Fool
Bring me to Live
My Immortal
Sweet Sacrifice
Sus In jos
P-şi-mai-multe

P-şi-mai-multe


Mesaje : 264
Puncte : 5599
Data de inscriere : 01/11/2009

Evanescence Empty
MesajSubiect: Re: Evanescence   Evanescence Icon_minitime3/21/2010, 05:51

Ii ascultam in prostie acum cativa ani.
Amy Lee e pur si simplu magnifica.
Adoram in special melodiile ca: Going Under. Sweet Sacrifice, Whisper, Everybody´s Fool,Anywhere,Tourniquet, Haunted.
Acum nu prea m-am mai omorat cu ei.
Sus In jos
Alexandre

Alexandre


Mesaje : 10
Puncte : 5028
Data de inscriere : 25/08/2010

Evanescence Empty
MesajSubiect: Re: Evanescence   Evanescence Icon_minitime8/25/2010, 16:37

Sunt fana eu..adica nu suuper-fana .dar ascult toata ziua..mi-am cumparat chiar si tricou cu Evanescence Very Happy
Melodii preferate: hello,going under,bring me to life,my immortal,sweet sacrifice,haunted,everybody's fool,etc :)
Sus In jos
Continut sponsorizat





Evanescence Empty
MesajSubiect: Re: Evanescence   Evanescence Icon_minitime

Sus In jos
 
Evanescence
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Green Blood :: Community :: Music-
Mergi direct la: