Green Blood
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Green Blood


 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Cocktail literar

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
literarry isane
Moddie fan-fic
literarry isane


Mesaje : 340
Puncte : 5562
Data de inscriere : 23/02/2010
Varsta : 30
Localizare : intr-un nor de fum..

Cocktail literar Empty
MesajSubiect: Cocktail literar   Cocktail literar Icon_minitime7/1/2010, 08:18

Inainte sa incep sa insir despre mine si altele ,ma gandeam sa explic semnificatia titlului.La fel ca si un cocktail viata e un amestec de diferite evenimente, perioade,dar mai ales de stari ale unei persoane. Iar literar pentru ca mie imi place foarte mult literatura,cartile-s pretutindeni prin camera si de ceva timp am inceput sa scriu.

Deci in cateva cuvinte mici informatii despre mine:
Nume:Cristina,dar majoritatea ma stiu Crina
Varsta: 17 in Septembrie
Hobbyuri:citit(manga,carti,reviste,ziare,etc),scrisul(poezie,proza),muzica(ascult diverse,dar nu manele sau populara).
Urasc: minciuna,lipsa de incredere,falsitatea,fitele si "intelectualii" de la toate colturile.
Mici obsesii: carti,muzica,yaoi.

Ar mai trebui sa spun ca sunt o fire cat de cat directa,comunicativa,perfectionista si foarte critica;pesimismul cam domina,dar uneori aparentele inseala.



01.07.2010

Ieri m-am apucat,dupa ce am lasat o carte caci incepuse sa ma plictiseasca,sa citesc "Doctori ucigasi" de Colin Evans.Cartea cuprinde 13 povestiri reale,despre o serie de medici care isi ucdeau pacientii sau persoanele ce nu-si mai aveau locul;cum considerau ei.

Am citit cinci din cele 13 si imi place foarte mult cartea;cam duce lipsa de descriere si actiunea uneori sau mai mereu e cam grabita.Dar tinand cont de subiectul interesant si de faptul ca imi place,compenseaza lipsa.



Cam atat pentru azi...

O zi placuta in continuare!
Sus In jos
Strawberry Delight!
Admin
Strawberry Delight!


Mesaje : 1746
Puncte : 7185
Data de inscriere : 14/10/2009
Varsta : 28
Localizare : dark side. we have hentai :]

Cocktail literar Empty
MesajSubiect: Re: Cocktail literar   Cocktail literar Icon_minitime7/1/2010, 08:22

ah, ti-ai facut in sfarsit jurnal <3

soo, nu trebuie sa fii pesimista. optimismul e asa de sweet :))
suna interesanta cartea, poate o s-o gasesc si eu

te las acum, ma intorc la obsesia mea
byeee >Very Happy<
Sus In jos
https://green-blood.catsboard.com
difficult.song
Moderator
difficult.song


Mesaje : 1470
Puncte : 6877
Data de inscriere : 17/10/2009
Varsta : 29
Localizare : Sub aripa unui inger intunecat si pe taramul unde pot respira numai vise. Si imi place aici :X

Cocktail literar Empty
MesajSubiect: Re: Cocktail literar   Cocktail literar Icon_minitime7/1/2010, 11:28

yeeey, ma bucur ca tiai deschis si tu jurnal :X:X:X
esti foarte... nush cum sa zic... geniala poate ar fii cuvantul potrivit Very Happy:D:D
imi place mult titlul Very Happy:X
Sus In jos
http://strange-song.blogspot.com/
Tim.

Tim.


Mesaje : 343
Puncte : 5632
Data de inscriere : 30/11/2009
Localizare : Timisoara

Cocktail literar Empty
MesajSubiect: Re: Cocktail literar   Cocktail literar Icon_minitime7/1/2010, 15:28

Felicitari, l-am citit si eu acum...da ai un fel de a scrie pana si jurnalele sunt extraordinare.
Sa incerci sa te ti de el daca poti.
Titlul si semnificatia lui m-au lasat :O
Sus In jos
difficult.song
Moderator
difficult.song


Mesaje : 1470
Puncte : 6877
Data de inscriere : 17/10/2009
Varsta : 29
Localizare : Sub aripa unui inger intunecat si pe taramul unde pot respira numai vise. Si imi place aici :X

Cocktail literar Empty
MesajSubiect: Re: Cocktail literar   Cocktail literar Icon_minitime7/2/2010, 00:49

e foarte talentata... :X:X:X
Sus In jos
http://strange-song.blogspot.com/
literarry isane
Moddie fan-fic
literarry isane


Mesaje : 340
Puncte : 5562
Data de inscriere : 23/02/2010
Varsta : 30
Localizare : intr-un nor de fum..

Cocktail literar Empty
MesajSubiect: Re: Cocktail literar   Cocktail literar Icon_minitime7/2/2010, 01:04

Multumesc Miss,Tim si Ada pentru urari,complimente,pareri etc,dar sa nu ajungem la off topic.Inteleg ca vreti sa ma complimentati si apreciez,dar sa nu ajunga si topicul asta ca majoritatea de pe forum.Consider ca un reply la o postare a mea de membru ajunge,iar daca mai e ceva de adaugat se poate,dar nu sa replicati ce-a zis si celalalt.Multumesc de intelegere!


Vroiam sa postez mai pe seara,dar ca sa nu fiu total off o sa spun cateva pareri sau o parere despre anumite calitati ce le poseda diverse persoane si o sa continui pe seara,daca nu o sa fac dublu post,sau dau edit.

Cum spuneam sunt unele persoane care se lasa ori manipulate prin cuvinte sau de aparenta si cred tocmai ce nu trebuie.Iar tu pentru ca vrei sa te aperi iti spui punctul de vedere;ce castigi?Cateva atribute extraordinare ce-ti arata educatia,intelectul si numarul de neuroni;dar comparand cu persoana ce ti le adreseaza balanta se inclina atat de mult incat face unghi ascutit sau zici ca se rupe.

Si in acele momente nu mai poti de nervi si ti se spune sa te calmezi;cum daca tu deja esti calma in interior si vezi acea persoana cum se agita.Tipa cat poate,tranteste usa si pleaca.Iar tu te gandesti ca ai putea sa pui capat foarte usor,dar de ce?Poti continua si sa faci acea persoana sa regrete ce-a spus.


E asa frumos sa-i vezi expresia mirata sau pur si simplu sa nu-si dea seama ce se intampla;sa vezi acea mahnire ce se poate transforma in durere,dar deja e alt subiect-sadismul-ce mie imi place enorm.(promit sa vorbesc de el in alta postare).


Pentru moment atat...o dimineata frumoasa!
Sus In jos
difficult.song
Moderator
difficult.song


Mesaje : 1470
Puncte : 6877
Data de inscriere : 17/10/2009
Varsta : 29
Localizare : Sub aripa unui inger intunecat si pe taramul unde pot respira numai vise. Si imi place aici :X

Cocktail literar Empty
MesajSubiect: Re: Cocktail literar   Cocktail literar Icon_minitime7/2/2010, 01:17

Deci chiar este o dimineata frumoasa....
Imi place la nebunie cum gandesti si cum scrii. Esti ... filosoafa... sau pur si simlu atenta... :-? oricum esti deosebita
Sus In jos
http://strange-song.blogspot.com/
literarry isane
Moddie fan-fic
literarry isane


Mesaje : 340
Puncte : 5562
Data de inscriere : 23/02/2010
Varsta : 30
Localizare : intr-un nor de fum..

Cocktail literar Empty
MesajSubiect: Re: Cocktail literar   Cocktail literar Icon_minitime7/3/2010, 07:19

Merci de prezenta si vorbele frumoase,Ada:).

Astazi o las mai usor cu filosofia:)) si o sa spun ca de ieri m-a apucat spiritul critic;si am comentat cateva topicuri de poezie de pe alt forum unde activez.Si se trezeste unul dintre "autori" ,defapt autoare,sa-mi spuna ca ce-am criticat nu e bine,ca erau virgule,ca repetitia trebuia,ca asa si pe dincolo.

Am inghitit in sec si i-am raspuns cat de diplomat am putut si tinand cont ca e o tipa ce se vrea desteapta si nu cred ca are 14 ani,ma rog nu varsta conteaza.Si vorbeam si cu o prietena pe mess,de pe acelasi forum si i-am zis si ei.

Si i-a replicat prietena mea destule acelei tipe si ma intreb ce-o sa zica;(si din asta realizez si ce prietena draga am.)adica ea ma crede novice in ale poeziei.Spun si eu ceva pe care sunt sigura;oricum mai nou exista atatia intelectuali.


In legatura cu "mintile luminate" vorbeam cu o foarte buna prietena,Cherry(cum ii zic eu si poate o mai stiti),si ii spuneam ca ma intreb ce s-a intamplat cu toti neuronii.Oare s-au ratacit saracii prin autobuz,la metrou,i-au trimis prin razboaiele alea ce se tineau sau se tin prin Irak,prin spatiu;dar problema e ca au lasat oamenii fara materie cenusie.Nu,ca le-ar pasa.




Cam atat...ne mai auzim!
Sus In jos
difficult.song
Moderator
difficult.song


Mesaje : 1470
Puncte : 6877
Data de inscriere : 17/10/2009
Varsta : 29
Localizare : Sub aripa unui inger intunecat si pe taramul unde pot respira numai vise. Si imi place aici :X

Cocktail literar Empty
MesajSubiect: Re: Cocktail literar   Cocktail literar Icon_minitime7/3/2010, 07:31

Nu stiu de ce dar am inceput sa rad la ultima fraza... ei bine lipsa de materie cenusie defineste omenirea. Pentru progres si performanta sunt neapart necesari o gramada de... oameni.

Se vede ca ai o prietena foarte buna care... hmm... tine cu tine si are incredere in tine... rar mai vezi oameni asa :-??

Criticatul este ideal, acesta nu face persoana sa se simta prost sau etc, ci o face sa isi reprae greselile, sa fie mai buna in ceea ce face. Se pare ca sunt oameni care nu sunt de parerea asta. :-??

Cocktail literar 86854 Very Happy Very Happy Very Happy
Sus In jos
http://strange-song.blogspot.com/
literarry isane
Moddie fan-fic
literarry isane


Mesaje : 340
Puncte : 5562
Data de inscriere : 23/02/2010
Varsta : 30
Localizare : intr-un nor de fum..

Cocktail literar Empty
MesajSubiect: Re: Cocktail literar   Cocktail literar Icon_minitime7/6/2010, 01:26

Multumesc Ada,de prezenta!:)

(10:19)
Sa incep cu inceputul;m-am pus sa dorm de dimineata,adica m-am culcat pe la 5:00;de ce?Am stat cu un bun prieten de vorba si a zburat timpul,apoi am mai vorbit cu o tipa de pe un forum ce mi-a intrat in lista de mess.
Am vorbit cu ea si dupa cum stiam de pe forum avem cam aceleasi hobbyuri sa le numesc asa si mica obsesie pentru yaoi(eu cu manga, ea cu filme).I-am dat si numarul de telefon si de la 5 fara pana pe la 6 fara ceva am vorbit prin mesaje,desi mie mi-era somn si desi aveam telefonul pe silent,dar vibreaza la mesaje,suna extrem de tare.

Deci am dormit de la 6 pana la 9 si ceva;nu prea mi-e somn acum,caci m-am obisnuit sa ma culc tarziu,dar daca n-o sa fiu acasa ,iar adorm la cine stie ce ora.


Ne vedem!
Sus In jos
difficult.song
Moderator
difficult.song


Mesaje : 1470
Puncte : 6877
Data de inscriere : 17/10/2009
Varsta : 29
Localizare : Sub aripa unui inger intunecat si pe taramul unde pot respira numai vise. Si imi place aici :X

Cocktail literar Empty
MesajSubiect: Re: Cocktail literar   Cocktail literar Icon_minitime7/6/2010, 03:29

wow... ce mult poti dormii :))
interesanta ocupatie.. nocturna Wink)
phh... incearca si tu sa dormi mai mult, ca deh, esti in crestere :))
vezi ce faci Razz
Sus In jos
http://strange-song.blogspot.com/
literarry isane
Moddie fan-fic
literarry isane


Mesaje : 340
Puncte : 5562
Data de inscriere : 23/02/2010
Varsta : 30
Localizare : intr-un nor de fum..

Cocktail literar Empty
MesajSubiect: Re: Cocktail literar   Cocktail literar Icon_minitime7/20/2010, 02:39

Hello dear,thank you for comm!

De cand n-am mai trecut pe aici s-au schimbat destule:)).
Acum la 12 ma duc la somn ca nah face mama ca toate frumusetile ca nu dorm si irosesc noaptea;da de unde ca mereu fac cate ceva.Spatamana asta ma culc si mai devreme,la 22,desi ma pun in pat si pana la 23 si ceva nu pot sa adorm.

Lasand somnul,mi-a fost dor de voi si desi de cand am venit n-am avut timp am intrat acum si cand am vazut ca nu sunt posturi noi m-am simtit aiurea.Adica again??Mda how cute...


See ya!
Sus In jos
difficult.song
Moderator
difficult.song


Mesaje : 1470
Puncte : 6877
Data de inscriere : 17/10/2009
Varsta : 29
Localizare : Sub aripa unui inger intunecat si pe taramul unde pot respira numai vise. Si imi place aici :X

Cocktail literar Empty
MesajSubiect: Re: Cocktail literar   Cocktail literar Icon_minitime7/20/2010, 03:04

mda... si eu ma asteptam ca forumul asta sa reanvie :-<
eu nu am dormit deloc azi noapte nu stiu ce am avut...
somnul este sanatos... :-? insa mamele obisnuiesc sa exagereze :-??
si noua ne-a fost dor de tine >Very Happy<
Sus In jos
http://strange-song.blogspot.com/
Continut sponsorizat





Cocktail literar Empty
MesajSubiect: Re: Cocktail literar   Cocktail literar Icon_minitime

Sus In jos
 
Cocktail literar
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Green Blood :: Creations :: Jurnale-
Mergi direct la: