Green Blood
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Green Blood


 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 let it snow :x

In jos 
5 participanți
AutorMesaj
Alexa.

Alexa.


Mesaje : 31
Puncte : 5348
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 27
Localizare : Undeva

let it snow :x Empty
MesajSubiect: let it snow :x   let it snow :x Icon_minitime10/28/2009, 12:28

da, ştiu că nu e prea potrivită pentru că acum e tocmai început de toamnă, dar îmi place să descriu iarna şi mai ales Crăciunul... am scris-o in Iunie, când s-a terminat şcoala. hmmm... sper să vă placăăă :))

Începu să se înnoreze. Norii cenuşii îşi făceau loc pe podoaba albastră a cerului. Mici fulgi de nea începură să se lovească gentil de pământ. Mă uitam în sus. Fulgii de zăpadă cădeau în abundenţă din cer. Un mic fulg mi se aşeză pe nas, topindu-se repede din cauza căldurii din corpul meu. Îl simţeam aşa de cald, chiar dacă era îngheţat, deci, rece. Zâmbeam.

A doua zi era Ajunul Crăciunului. Adoram Crăciunul. Cel mai bun moment să-i scapi pe părinţi cât ai clipi de banii pe care îi economisiseră un an întreg pentru vacanţe în care nu au putut merge. Era minunat să te trezeşti dimineaţa şi să vezi cadouri sub bradul din sufragerie. Mai ales să le deschizi, cu un rânjet enorm pe buze, verificând dacă Moşul ţi-a ascultat dorinţele.

Inima îţi sare din piept când auzi bătăi uşoare în uşă, iar o voce plăpândă de copil îţi inundă urechile. „Primiţi cu colindul?” răsună vocea copilului, iar tu te grăbeşti spre uşă, deschizând-o cu mare drag, iar acel copilandru care bătu timid în uşă le făcu semn copiilor din spatele lui, iar aceştia încep să cânte unul dintre cele mai minunate colinde, care îţi încălzeşte sufletul cu vocea lor de îngeraşi. Îi serveşti cu nişte prăjituri proaspăt scoase din cuptor, iar aceştia pleacă la altă casă, voioşi şi fericiţi.

Seara prietenii tăi vin şi te vizitează, făcându-ţi prima zi de Craciun mai bună. Îi serveşti cu ciocolată caldă sau o cafea cu lapte, şi pe o farfurie de ceramică le oferi prăjiturelele pe care le-ai făcut acum câteva ore,încă calde. Râdeţi şi povestiţi, iar scurta lor vizită se transformă într-una lungă şi genială.


Ceasul bate miezul nopţii.Timpul parcă se opreşte în loc, toţi vizitatorii pleacă.Deja micii colindători dorm fericiţi de această minunată zi de Crăciun. Cadourile rămase desfăcute parţial sunt tot lângă brad, iar tu intri într-un somn profund şi liniştit.

Aşa se termină cea mai frumoasă zi de Crăciun din viaţa unui om.



Ultima editare efectuata de catre broască albastră <3 in 11/5/2009, 10:05, editata de 1 ori
Sus In jos
difficult.song
Moderator
difficult.song


Mesaje : 1470
Puncte : 6877
Data de inscriere : 17/10/2009
Varsta : 29
Localizare : Sub aripa unui inger intunecat si pe taramul unde pot respira numai vise. Si imi place aici :X

let it snow :x Empty
MesajSubiect: Re: let it snow :x   let it snow :x Icon_minitime10/28/2009, 13:10

ce niiiiiiiiiceeeee
adooor craciunul si spiritul de craciun si fulgii de zapada care cobora din cer....

"Inima îţi sare din piept când auzi bătăi uşoare în uşă, iar o voce plăpândă de copil îţi inundă urechile. „Primiţi cu colindul?” "
Primesc cu colindul!!!! hihi....

"Adoram Crăciunul" Bun venit in club! :)

'Aşa se termină cea mai frumoasă zi de Crăciun din viaţa unui om."

Nu-mi place sfasitul... nu adik imi place sfarsitul dar nu vreau sa fie sfarsitul... vreau sa continui... asta vreau! si tu vrei
Sus In jos
http://strange-song.blogspot.com/
Synapsis.

Synapsis.


Mesaje : 287
Puncte : 5667
Data de inscriere : 01/11/2009
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti

let it snow :x Empty
MesajSubiect: Re: let it snow :x   let it snow :x Icon_minitime11/17/2009, 13:37

!!! O continuare in 24 de ore, te rog!:)
Sus In jos
Synapsis.

Synapsis.


Mesaje : 287
Puncte : 5667
Data de inscriere : 01/11/2009
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti

let it snow :x Empty
MesajSubiect: Re: let it snow :x   let it snow :x Icon_minitime11/19/2009, 02:58

Mutat la arhiva!
Sus In jos
Miss Moneypenny

Miss Moneypenny


Mesaje : 96
Puncte : 5463
Data de inscriere : 16/10/2009

let it snow :x Empty
MesajSubiect: Re: let it snow :x   let it snow :x Icon_minitime11/20/2009, 07:23

Cristi, nu aveai de ce le muti daca nici nu e regulament pentru proza.
Topic adus inapoi! Poate autoarea nu are o continuare. Va fi mutat la arhiva cand se face o luna de la ultimul post.
Sus In jos
Alexa.

Alexa.


Mesaje : 31
Puncte : 5348
Data de inscriere : 28/10/2009
Varsta : 27
Localizare : Undeva

let it snow :x Empty
MesajSubiect: Re: let it snow :x   let it snow :x Icon_minitime12/4/2009, 14:00

mersi ada de comm.
dar...
nu mi se pare asa... geniala.
unele fraze sunt scrise prea cliseic.
vreau sa scriu ceva mai interesant.
chiar am una pe caiet. poate o pun maine.
Sus In jos
difficult.song
Moderator
difficult.song


Mesaje : 1470
Puncte : 6877
Data de inscriere : 17/10/2009
Varsta : 29
Localizare : Sub aripa unui inger intunecat si pe taramul unde pot respira numai vise. Si imi place aici :X

let it snow :x Empty
MesajSubiect: Re: let it snow :x   let it snow :x Icon_minitime12/4/2009, 14:26

da da da puneo!!!! da mai repede ca nu mai am rabdare :X:X:X:x
Sus In jos
http://strange-song.blogspot.com/
Strawberry Delight!
Admin
Strawberry Delight!


Mesaje : 1746
Puncte : 7185
Data de inscriere : 14/10/2009
Varsta : 28
Localizare : dark side. we have hentai :]

let it snow :x Empty
MesajSubiect: Re: let it snow :x   let it snow :x Icon_minitime2/3/2010, 07:30

Mutat la arhiva!
Sus In jos
https://green-blood.catsboard.com
Continut sponsorizat





let it snow :x Empty
MesajSubiect: Re: let it snow :x   let it snow :x Icon_minitime

Sus In jos
 
let it snow :x
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Green Blood :: Arhiva :: Arhiva Prose and Poetry-
Mergi direct la: