Green Blood
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Green Blood


 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Vampirul Lestat

In jos 
4 participanți
AutorMesaj
Synapsis.

Synapsis.


Mesaje : 287
Puncte : 5655
Data de inscriere : 01/11/2009
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti

Vampirul Lestat Empty
MesajSubiect: Vampirul Lestat   Vampirul Lestat Icon_minitime11/5/2009, 01:17

Vampirul Lestat este un roman scris de Anne Rice şi reprezintă a doua carte din seria Cronicile vampirilor. Evenimentele nu continuă cronologic faptele prezentate în Interviu cu un vampir în care Louis narează o versiune diferită a vieţii de vampir faţă de cea prezentată de creatorul său pe parcursul operei omonime.




În cel de-al doilea volum al seriei se relatează viaţa tânărului francez Lestat de Lioncourt în vârstă de 22 de ani şi problemele sale familiale, plecarea în Paris împreună cu Nicolas pentru a deveni actor, transformarea într-unul dintre „Copii Întunericului” şi căutarea răspunsurilor la întrebările despre imortalitatea sa şi despre originile vampirilor.



Uhm, am vazut filmul :-? insa nu am citit`o

Vampirul Lestat 522864l
Sus In jos
Rhea

Rhea


Mesaje : 17
Puncte : 5310
Data de inscriere : 09/11/2009
Varsta : 28

Vampirul Lestat Empty
MesajSubiect: Re: Vampirul Lestat   Vampirul Lestat Icon_minitime11/9/2009, 02:11

Filmul? Nu stiam sa se fi facut ecranizari decat dupa "Interviu cu un vampir" si "Regina damnatilor." Ma rog, nu l-am vazut decat pe primul.

Personal, il ador pe Lestat. E sarmant, narcisist si parca nu ar avea limite. Cel putin in primii lui ani de vampir. Daca citesti prima carte, vezi ca exista oarecare diferente intre Lestat din prima carte si cel din a doua. Yet, lovely book. Ma rog, nici n-am terminat-o, la cat de voluminoasa e. :)
Sus In jos
Synapsis.

Synapsis.


Mesaje : 287
Puncte : 5655
Data de inscriere : 01/11/2009
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti

Vampirul Lestat Empty
MesajSubiect: Re: Vampirul Lestat   Vampirul Lestat Icon_minitime11/9/2009, 13:24

pai, eu credeam ca filmul e " regina damnatilor" , facut dupa asta :))
Sus In jos
Inna

Inna


Mesaje : 98
Puncte : 5325
Data de inscriere : 23/01/2010
Varsta : 29
Localizare : Micul Paris

Vampirul Lestat Empty
MesajSubiect: Re: Vampirul Lestat   Vampirul Lestat Icon_minitime2/3/2010, 01:23

Cea mai interesanta carte din Cronicile Vampirilor....ma rog e mijto si prima...dar asta e prea tare...am citit-o f. repede pur si simplu nu puteam s-o las din mana

Idea
Sus In jos
http://jellybeanxoxo.hi5.com
difficult.song
Moderator
difficult.song


Mesaje : 1470
Puncte : 6865
Data de inscriere : 17/10/2009
Varsta : 29
Localizare : Sub aripa unui inger intunecat si pe taramul unde pot respira numai vise. Si imi place aici :X

Vampirul Lestat Empty
MesajSubiect: Re: Vampirul Lestat   Vampirul Lestat Icon_minitime5/19/2010, 08:37

Si eu am citit-o doar ca in ore... in putin timp am terminat-o...
Si mi-a placut la nebunie :X
Sus In jos
http://strange-song.blogspot.com/
Continut sponsorizat





Vampirul Lestat Empty
MesajSubiect: Re: Vampirul Lestat   Vampirul Lestat Icon_minitime

Sus In jos
 
Vampirul Lestat
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Green Blood :: Community :: Books-
Mergi direct la: