Green Blood
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Green Blood


 
AcasaPortalUltimele imaginiCăutareÎnregistrareConectare

 

 Razbunarea Inainte De Toate

In jos 
+6
Cosmin-cooz
@nDrE! GhEoRgHe
Strawberry Delight!
Naomita Cata
difficult.song
x:LoLliPop:x
10 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
AutorMesaj
Strawberry Delight!
Admin
Strawberry Delight!


Mesaje : 1746
Puncte : 7309
Data de inscriere : 14/10/2009
Varsta : 29
Localizare : dark side. we have hentai :]

Razbunarea Inainte De Toate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Razbunarea Inainte De Toate   Razbunarea Inainte De Toate - Pagina 2 Icon_minitime1/30/2010, 11:31

Dupa parerea mea nu trebuie sa te grabesti atat de tare sa pui nexturile, ai putea pierde din cititori pe motiv ca n-au cand sa citeasca atat. Am senzatia de deja-vu, intr-un fel asta s-a mai intamplat o data. Ai gresit, trebuia "decat", nu "de cat". Mi se pare cam fortata faza cu "nu poti sa mori". Una era sa fie ranit, alta sa moara. Puteai sa zici ca nu se mai misca, sau ceva de genul ca sa se inteleaga :). Inca unul de razbunat, fruuumos. Hmm, nu-mi place ca ai repetat faza cu ochii puteai sa zici ca nu s-a mai putut abitne si a inceput sa planga. Poate vrei sa zici ca se apropie de Sheherezada, nu de Sayuuki. Aceeasi problema cu timpurile, in rest e bine. :)

Astept nextul Very Happy
Sus In jos
https://green-blood.catsboard.com
x:LoLliPop:x

x:LoLliPop:x


Mesaje : 107
Puncte : 5483
Data de inscriere : 06/01/2010
Varsta : 30
Localizare : undeva, departe de aiki...visand la ziua in care va fi k inainte

Razbunarea Inainte De Toate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Razbunarea Inainte De Toate   Razbunarea Inainte De Toate - Pagina 2 Icon_minitime1/30/2010, 12:42

Nu va dezvalui nik momentan Razz
Sus In jos
buburuza :]




Mesaje : 3
Puncte : 5457
Data de inscriere : 15/10/2009
Varsta : 29
Localizare : Brailica

Razbunarea Inainte De Toate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Razbunarea Inainte De Toate   Razbunarea Inainte De Toate - Pagina 2 Icon_minitime2/1/2010, 15:36

este dragut fic-ul, doar ca e foarte grabit. cum adica deja o iubeste? mie una mi se pare cam absurd, chiar foarte. daisuke asta a fost un personaj bun, dar sentimental. l-a lovit cupidon cu o sageata in fund cand a vazut-o pe sayuuuuuuki. iuky e cam balega, molau, cum vrei sa-i zici. ritsu n-are niciun rol pana acum, ai putea sa-l scoti din fic. she... sum ii zici tu [e cam telenovelistic] este din punctul meu de vedere o proasta, e cu 3 deodata. plus ca la tine 3 nexturi inseamna cateva secole, ma refer la parte cu dormitul pe malul raului. inca ceva care nu mi-a placut este faza cu noaptea alba. e ca si cum ai zice cacat verde. pe bune acum, chiar nu merge, oricat de artistica ti s-a parut aceasta antiteza, poate chiar oximoron. acum da search pe google sa afli ce inseamna, daca nu stii.
acest fic este o combinatie intre naruto [care sincer pe mine m-a impresionat pana la dinti] si regele shaman [ala mi-a ajuns la gingii]. oricum, e bine ca ai copiat, nu prea-mi plac chestiile originale.
ai muuuuuuuuulte muuuuuuuuuulte muuuuuuuuuulte greseli gramaticale. fetito, ar trebui sa le corectezi daca vrei sa faci ceva in viata asta de cacat, plina de oameni culti. bine, n-ai nevoie sa stii sa scrii ca sa dai cu matura, dar sunt sigura ca tu nu vrei asta.
nu mai comentez ca o sa te superi pe mine, te asigur ca daca n-as fi baut alea 2 beri as fi fost msi rea
ne auzim la urmatorul next. asta desigur, daca nu ma urasti...prea mult
Sus In jos
difficult.song
Moderator
difficult.song


Mesaje : 1470
Puncte : 7001
Data de inscriere : 17/10/2009
Varsta : 29
Localizare : Sub aripa unui inger intunecat si pe taramul unde pot respira numai vise. Si imi place aici :X

Razbunarea Inainte De Toate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Razbunarea Inainte De Toate   Razbunarea Inainte De Toate - Pagina 2 Icon_minitime2/2/2010, 06:50

a murit preeaaaa repede Sad(
si interesant Very Happy
a... fata asta ce face, razbuna pe toata lumea?! suuuuuuuper :X
next Very Happy ;Wink
Sus In jos
http://strange-song.blogspot.com/
x:LoLliPop:x

x:LoLliPop:x


Mesaje : 107
Puncte : 5483
Data de inscriere : 06/01/2010
Varsta : 30
Localizare : undeva, departe de aiki...visand la ziua in care va fi k inainte

Razbunarea Inainte De Toate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Razbunarea Inainte De Toate   Razbunarea Inainte De Toate - Pagina 2 Icon_minitime2/2/2010, 09:43

Capitolul 7


Intre timp, in padure, Sayuuki a adormit. Mica creatura o privea atent.
Dupa putin timp s-a trezit, simtind pe cineva in preajma.
-Aaaaa! Tayoshi!? Ce…ce cauti tu aici?
-Pai, Sheherezada mi-a spus sa te caut.
-Dar…de cand o cunosti tu pe Sheherezada? spune Sayuuki care nu stia daca era mirata sau speriata de prezenta lui.
-Este o poveste lunga…dar tu trebuie sa vii cu mine.
-Cum? Visezi! Eu nu vin cu tine! De unde stiu eu ca te-a trimis Sheherezada! De ce nu m-ai minti?
Tayoshi o ia de brat, gata sa o duca cu forta, dar aceasta ii da un pumn si cade peste el, sarutandu-l. De fapt nu era un sarut, era o atingere a buzelor.
-Tu stii ce-ai facut?! spune Tayoshi, luand-o de umeri pe Sayuuki si zguduind-o nervos. Raspunde!
-Dar…ce am facut? spune fata care nu mai intelegea nimic.
-M-ai atins! Tu esti singura persoana care ma poate atinge! Nu inteleg…
Pana atunci numai Sheherezada l-a atins pe Tayoshi, dar atingerea lui Sayuuki a fost alta. Sheherezada il ura, deci era egal cu zero faptul ca il putea atinge. Dar, atingerea lui Sayuuki era placuta, chiar foarte…Tayoshi se apropie de ea si o saruta
-Ce faci!? Tayoshi, lasa-ma, ACUM!
Sayuuki s-a smucit din bratele lui Tayoshi si a fugit spre hotel. Micul animal fuge dupa ea, dar Tayoshi a fost oprit de cineva.
-Asa ti-am spus eu sa o gasesti pe Sayuuki?
-Dar, Sheherezada…ce faci aici?
-Am venit sa fiu sigura ca nu faci vreo tampenie. Deci, Sayuuki te poate atinge, nu?
-Da, dar nu e treaba ta!
-Putin imi pasa mie de treburile tale, dar cand e vorba de Sayuuki e altceva. Oricum, am scapt in sfarsit de tine!
-Dar, spune-mi, ce vezi la papagalul de Iuky?
-N-are rost sa-ti spun…imi place, dar, nu e treaba ta!
Dupa asta fata dispare intr-un nor de praf. Intre timp, Sayuuki alearga, urmata de mica faptura trimisa de Sheherezada.
`De ce eu? De ce azi? Nu se poate! Ziua asta nu putea merge mai prost! Dupa Daisuke, asta!` se gandea Sayuuki. Ajunge in fata hotelului, in acelasi timp cu Sheherezada.
-Sheherezada, eu…
-Nu e nevoie sa spui nimic Sayuuki, stiu totul. Tayoshi este o persoana speciala, sa stii. Eu l-am iubit candva, dar asta e alta poveste. Nimeni nu-l vede pe el, vede demonul din el. Tu esti singura lui sursa de atingere, ca sa spun asa. Esti speciala, si sunt sigura ca el stie asta.
Akinari! a strigat fata. Mica fiinta trimisa dupa Sayuuki apare dintr-un tufis. Sayuuki, nu-ti fie frica de Tayoshi, niciodata nu va fi in stare sa te raneasca. Ia-l pe Akinari, el va avea grija de tine. Acum du-te sa te culci, maine e o zi lunga.
-Dar, nu vii si tu?
-Nu…eu mai raman putin.
-Bine, ne vedem maine.
Dupa un timp Sheherezada intra in camera sa. Nu mica i-a fost mirarea cand l-a gasit pe Iuky asteptand-o.
-Iuky…ce cauti aici? Si de ce nu dormi?
-Nu pot sa dorm cand te stiu departe de mine... spune el, apropiindu-se incet.
O ia in brate si o saruta pasional pe fata ce-i fermecase inima indiferenta. Sheherezada inchide ochii asteptand un nou impuls din partea lui.

Luna domnea printre stele in timp ce noaptea invaluia lumea.
Sus In jos
Strawberry Delight!
Admin
Strawberry Delight!


Mesaje : 1746
Puncte : 7309
Data de inscriere : 14/10/2009
Varsta : 29
Localizare : dark side. we have hentai :]

Razbunarea Inainte De Toate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Razbunarea Inainte De Toate   Razbunarea Inainte De Toate - Pagina 2 Icon_minitime2/2/2010, 10:33

Greselile de ortografie ti le-am zis pe mess, asa ca nu le ma insir si aici, plus ca le-ai corectat :).
Inca ma intreb ce e cu animalutul ala mic, e ca un catelus? e dragut ca si-au atins buzele, dar iar te-ai grabit cu sarutul. putea sa o ia in brate, sau ceva de genul. e destul de weird ca toti il cunosteau pe tayoshi :)). partea cu "papagal" a fost un pic cam exagerata :)). e interesanta faza cu tayoshi, ca nimeni nu-l poate atinge, as vrea sa vad ce are mai special sayuuki. din punctul meu de vedere ar fi fost mai ok daca sheherezada ar fi luat-o in brate, or something like that...ar fi indulcit momentul. din nou as vrea mai multa descriere la partea sarutului :)
este dragut next-ul, incepi sa-ti imbunatatesti stilul Very Happy

Neext!
Sus In jos
https://green-blood.catsboard.com
x:LoLliPop:x

x:LoLliPop:x


Mesaje : 107
Puncte : 5483
Data de inscriere : 06/01/2010
Varsta : 30
Localizare : undeva, departe de aiki...visand la ziua in care va fi k inainte

Razbunarea Inainte De Toate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Razbunarea Inainte De Toate   Razbunarea Inainte De Toate - Pagina 2 Icon_minitime2/14/2010, 05:51

Ok, deci nu postez urmatorul capitol dak nu mai apar cititori Neutral
Va astept! :)
Sus In jos
difficult.song
Moderator
difficult.song


Mesaje : 1470
Puncte : 7001
Data de inscriere : 17/10/2009
Varsta : 29
Localizare : Sub aripa unui inger intunecat si pe taramul unde pot respira numai vise. Si imi place aici :X

Razbunarea Inainte De Toate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Razbunarea Inainte De Toate   Razbunarea Inainte De Toate - Pagina 2 Icon_minitime2/14/2010, 07:48

o sigur, am uitat de tine =))
wow, este interesant nextu asta...
deci ala chiar era un demon si sa indragostit de aia?! mistoooo:X
next Very Happy
Sus In jos
http://strange-song.blogspot.com/
Inna

Inna


Mesaje : 98
Puncte : 5461
Data de inscriere : 23/01/2010
Varsta : 29
Localizare : Micul Paris

Razbunarea Inainte De Toate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Razbunarea Inainte De Toate   Razbunarea Inainte De Toate - Pagina 2 Icon_minitime2/15/2010, 03:10

lol...papagalul de Iuky..


:))

interesant.. Very Happy
Sus In jos
http://jellybeanxoxo.hi5.com
x:LoLliPop:x

x:LoLliPop:x


Mesaje : 107
Puncte : 5483
Data de inscriere : 06/01/2010
Varsta : 30
Localizare : undeva, departe de aiki...visand la ziua in care va fi k inainte

Razbunarea Inainte De Toate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Razbunarea Inainte De Toate   Razbunarea Inainte De Toate - Pagina 2 Icon_minitime2/18/2010, 13:01

Stiu...
Nexul credk vine maine Very Happy
Sus In jos
Strawberry Delight!
Admin
Strawberry Delight!


Mesaje : 1746
Puncte : 7309
Data de inscriere : 14/10/2009
Varsta : 29
Localizare : dark side. we have hentai :]

Razbunarea Inainte De Toate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Razbunarea Inainte De Toate   Razbunarea Inainte De Toate - Pagina 2 Icon_minitime2/24/2010, 13:13

Fic mutat la arhiva la cererea autoarei!
Sus In jos
https://green-blood.catsboard.com
Continut sponsorizat





Razbunarea Inainte De Toate - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Razbunarea Inainte De Toate   Razbunarea Inainte De Toate - Pagina 2 Icon_minitime

Sus In jos
 
Razbunarea Inainte De Toate
Sus 
Pagina 2 din 2Mergi la pagina : Înapoi  1, 2
 Subiecte similare
-
» Cu un pas inainte
» Intrati aici inainte de a posta un subiect nou!

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Green Blood :: Arhiva :: Dropped Fan-Fics-
Mergi direct la: